Počasie prinesie v priebehu nočných hodín na naše územie ďalšiu vlnu sneženia, ktorá prinesie snehovú pokrývku. Tá sa síce počas zajtrajšieho dňa bude topiť, ale v ranných hodinách sa pripravte na možné komplikácie.
Aktuálne sa na viacerých miestach nášho územia vyskytujú zrážky. Keďže v oblasti západného Slovenska je už pomerne teplo, tak zrážky sú tu prevažne vo forme dažďa. V severných regiónoch Slovenska sa síce vyskytujú snehové zrážky, avšak aj tu sa teploty pohybujú nad bodom mrazu, a tak sneh pribúda len na našich horách.
V priebehu večerných hodín sa však bude na našom území opäť ochladzovať a teploty budú klesať pod bod mrazu. Zároveň sa očakáva príchod ďalších zrážok, ktoré do našej oblasti prinesú sneženie, ktoré opäť vytvorí snehovú pokrývku.
Zrážky na našom území opäť pribudnú okolo polnoci a budú sa vyskytovať predovšetkým na severe Slovenska v Žilinskom a v Prešovskom kraji.
Intenzita sneženia by mala na našom území dosahovať 0,5, ojedinele až 1 cm za hodinu. Sneženie nebude teda výrazné, no do rána sa aj tak vytvorí čerstvá snehová pokrývka.
Sneženie by malo na Slovensku ustávať až zajtra dopoludnia a dovtedy sa očakáva, že na Slovensku pripadne niekoľko centimetrov čerstvého snehu.
Najviac snehu napadne na Kysuciach, na Orave a na Spiši, kde pribudne do 3 cm, na horách až do 5 cm. Najviac snehu by malo napadnúť na severných návetriach hôr, kde sa očakáva do 10 cm.
Vlna sneženia, ktorá sa na našom území chystá by mala byť posledná pred blížiacim sa oteplením, ktoré nás čaká v polovici týždňa.