Veľkonočné sviatky sa z bežného pohľadu blížia k svojmu koncu. Aj keď veriaci budú nasledujúcich osem dní sláviť ako jeden, z radosti z Pánovho zmŕtvychvstania, z vonkajšieho hľadiska je zajtra pred nami posledný sviatočný deň - Veľkonočný pondelok. Aké počasie prinesie?
Dnes k nám od juhozápadu začal po prednej strane oblasti nižšieho tlaku vzduchu nad západnou Európou prúdiť teplejší vzduch. Ten sa postaral o to, že Veľkonočná nedeľa bola prevažne polojasná až oblačná.
Teploty boli vcelku príjemné, vystúpili na +18 °C až +24 °C. Viac nás možno trápil vietor, ktorý dosahoval rýchlosť aj okolo 30 km/h. V týchto chvíľach by však mal miestami slabnúť.
V teplom vzduchu sa bude nad našou oblasťou nachádzať nevýrazné tlakové pole. Počasie sa preto veľmi nezmení.
Noc z nedele na pondelok bude jasná až polojasná, miestami - najmä v Banskobyystrickom kraji a na východe, bude oblačnosti aj viac. Nadránom sa môže ojedinele tvoriť hmla.
Najnižšie nočné teploty klesnú na +12 °C až +7 °C, v údoliach najmä v Žilinskom kraji a na Spiši bude okolo +5 °C. Nočné mrazy tak opäť nehrozia, čo je dobrá správa.
Cez deň bude prevládať malá, miestami aj zväčšená oblačnosť. Bude teplo.
Maximálna denná teplota vystúpi na +21 °C až +26 °C. Len ojedinele bude chladnejšie.
Opäť raz tak prekonáme hranicu letného dňa. To nastáva vtedy, keď teploty dosiahnu alebo prekročia +25 °C.
Teplo bude aj na horách. Vo výške 1 500 metrov sa očakáva okolo +13 °C.
Vietor oproti nedeli bude miernejší. Postupne sa rozfúka juhovýchodný až južný vietor s rýchlosťou 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h).
Veľkonočný pondelok prinesie na Slovensko priam letné počasie. A čo patrí k letu - predsa búrky.
Tie dorazia v noci na utorok 22. apríla. Podrobnejšie sme vám situáciu vysvetlili v tomto článku.
S búrkami potom treba počítať aj v ďalších dňoch týždňa. A keďže máme nad hlavami aj saharský prach, dôjde aj na „krvavý dážď“.
Ďalšie informácie o počasí, v dňoch keď sa vrátime do práce či do škôl, ponúka naša predpoveď počasia.