Cez víkend ex-Lorenzo zhorší počasie a prinesie aj mrazy

Cez víkend ex-Lorenzo zhorší počasie a prinesie aj mrazy
Peter Minárik

Cez víkend ovplyvnia počasie na našom území zvyšky hurikánu Lorenzo, ktoré prinesú upršané a veterné počasie.

V priebehu dnešného dňa sa od západu začne počasie na našom území zlepšovať a zrážky budú ustávať, no v priebehu víkendu sa počasie na našom území opäť zhorší.

Počasie totiž bude ovplyvňovať tlaková níž s frontálnym systémom. Táto tlaková níž bude pozostatkom hurikánu Lorenzo, ktorý putuje Atlantikom a ako ex-hurikán dnes večer zasiahne Írsko.

Zvyšky hurikánu Lorenzo prinesú na naše územie počas soboty upršané a veterné počasie.

Maximálne poryvy vetra by však nemali byť nejaké významné. Poryvy vetra sa budú pohybovať okolo 20 m/s.

Okrem zrážok a vetra sa však počas víkendu opäť výrazne ochladí. Maximálne teploty poklesnú pod hranicu +15 °C a chladno bude aj v noci.

Už v noci na nedeľu môžu teploty klesať v najchladnejších lokalitách aj pod bod mrazu.

Veľmi chladno bude aj nasledujúce dni. Vyhliadku na tieto dni si pozrite TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
26 °C / 5 °C
Sviatok práce
Zajtra
Skoro jasno
28 °C / 5 °C
Žigmund
Sobota
Búrky
30 °C / 5 °C
Galina
Nedeľa
Prehánky, búrky
21 °C / 7 °C
Florián
Pondelok
Občasný dážď
21 °C / 6 °C
Lesana
Utorok
Prehánky
17 °C / 2 °C
Hermína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd